Ogród przy rezydencji, Jasło

Ogród przy rezydencji, Jasło
Lokalizacja: Jasło

Powierzchnia: 3830 + 1146 mkw

Zakres: mała architektura, nawierzchnie, zieleń, nawadnianie, oświetlenie, nadzór.


Prezentowany projekt powstał w dwóch etapach. Pierwszą część terenu zagospodarowano w 2010 r. Obejmuje ona 3830 mkw ogrodu przy rezydencji w stylu klasycznym. Działka znajduje się w drugiej linii zabudowy, z dojazdem drogą wewnętrzną. Przed głównym budynkiem zaprojektowano obszerny podjazd z dwustanowiskową wiatą garażową. Za domem znajduje się ogród wypoczynkowo-rekreacyjny z altaną i ścieżkami spacerowymi. Usytuowano tu fontannę z dyszami wyrzucającymi spienioną wodę.

Po dwóch latach ogród został powiększony o kolejne 1146mkw na sąsiedniej parceli. W nowej części powstało wnętrze tematyczne pod hasłem „ogród wiecznie kwitnący”. Tworzą je nasadzenia kilkudziesięciu gatunków bylin, traw, krzewów i drzew. Cykl kwitnienia rozpoczynają wrzośce oraz rośliny cebulowe, a kończą jesienne astry. Całe założenie powstało na terenie o zróżnicowanych warunkach siedliskowych – od miejsc suchych po lokalne wysięki wód gruntowych. Stąd szeroki, obejmujący ponad 120 pozycji dobór gatunkowy.
Ogród przy rezydencji, JasłoOgród przy rezydencji, JasłoOgród przy rezydencji, JasłoOgród przy rezydencji, JasłoOgród przy rezydencji, Jasło